Odpowiedź EPEC po kontroli przeprowadzonej przez Radę Nadzorczą i urzędników miejskich

W okresie od 11.09.2015 r. do 15.02.2016 r. w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (EPEC) odbyła się kontrola procesu inwestycyjnego związanego z realizacją projektu pn. „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu”, który zrealizowany został w latach 2013-2014.

Kontrola wszczęta została przez Radę Nadzorczą Spółki (RN) z inicjatywy Prezydenta Miasta Elbląg Pana Witolda Wróblewskiego. Przeprowadziła ją 3-osobowa komisja składającą się z członków RN:

 1. Franciszek Szyszka – przewodniczący komisji, członek RN,
 2. Bogdan Włodarczyk – członek komisji, przewodniczący RN,
 3. Robert Pałys – członek komisji, sekretarz RN, pracownik EPEC.

Prace komisji wspierał 3-osobowy Zespół Specjalistyczny składający się z pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu (UM):

 1. Adam Jocz – Dyrektor Departamentu Kontroli i Monitoringu,
 2. Dariusz Ostrowski – Główny Specjalista w Departamencie Strategii i Rozwoju,
 3. Joanna Zakrzewska – Inspektor w Departamencie Kontroli i Monitoringu.

Dokumenty opracowane przez Radę Nadzorczą i Zespół Specjalistyczny zostały upublicznione 18.02.2016 r. na stronie internetowej UM. Można je pobrać także z serwisu Jawny Elbląg:

 1. Kontrola EPEC – Stanowisko Zespołu Specjalistycznego UM z 10.02.2016
 2. Kontrola EPEC – Protokół kontrolny Rady Nadzorczej z 15.02.2016

W odpowiedzi na przedstawiony w powyższych dokumentach informacje, ze strony EPEC do Prezydenta Miasta wpłynęły trzy pisma:

 1. Pismo Związków Zawodowych do Prezydenta z 19.02.2016
 2. Pismo Komisji Przetargowej do Prezydenta z 22.02.2016
 3. Stanowisko Zarządu EPEC ws. Protokołu kontrolnego RN i Stanowiska UM z 22.02.2016

W związku z sytuacją powstałą w EPEC po zakończonych kontrolach (UZP, CBA oraz RN i UM), w poniedziałek 22.02.2016 r. o godz. 7:00 w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego z Panem Prezesem EPEC Łukaszem Piśkiewiczem oraz parlamentarzystami – Panią Posłanką Elżbietą Gelert (PO) i Panem Senatorem Jerzym Wcisła (PO).

 

4 myśli nt. „Odpowiedź EPEC po kontroli przeprowadzonej przez Radę Nadzorczą i urzędników miejskich

 1. Satsiek

  Po tej opinii prawnej ktora elegancko wskazała niekompetencje komisji, kontrolerzy z UM i RN Epec powinni złożyć dymisje. Naruszenie dobr osobistych to mało powiedziane.n

  Odpowiedz
 2. Sebastian

  Ale nagonkę ma Pan Prezes. każdy kto przez chwile w budowlance przetargowej brał udział, przeciera oczy ze zdumienia na ustalenia komisji. Takiej komedii bzdur dawno ńie czytałam. Kategoryczne oceny nadają sie na pozew o naruszenie dobr osobistych.

  Odpowiedz
 3. Satsiek

  Prosze zapytajcie w trybie inf. Publ jakie kompetencje z zakresu zamówień publicznych, nadzorów budowlanych, czy nawet realizacji wykonawczej mieli członkowie „zespołu specjalistycznego” z UM. Takie rzeczy to tylko w tym miescie. Chciałbym by Jawny Elblag według „staranności” przez nich określonej sprawdził wszystkie inwestycje w Elblagu. Chyba żadna by nie przeszła tego testu.

  Odpowiedz
 4. adwokat

  Zapytajcie na początek, ile, w jakiej wysokości i od których z prowadzonych przez siebie inwestycji, kar i korekt finansowych zapłacił Urząd Miasta. Ciekawe może być też ostateczne rozliczenie tych inwestycji – ile ogólnie kosztowały, ile pokryła dotacja unijna, a ile dopłacono z budżetu miasta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *